Haber

İpekyolu semtindeki parklarda internet ve şarj ünitesi hizmeti yaygınlaşıyor

İpekyolu Belediyesi tarafından parklarda vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan internet ve şarj hizmetleri yaygınlaşıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre İpekyolu Belediyesi, hayatı kolaylaştırmak için teknolojik gelişmelere paralel olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Merkez parklara kurulan güneş enerjili üniteler ile ücretsiz internet ve telefon şarj hizmeti verilmektedir.

Belediye ekiplerince daha önce wi-fi hizmetinin verildiği parkların yanı sıra güneş enerjisiyle çalışan akıllı cihaz şarj ve taşınabilir internet istasyonları yapılıyor.

Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen yenilenebilir enerji sistemi ile güneş panellerinin 1,25 metrekarelik oturma alanı üzerine konumlandırıldığını belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Emre Aydın, “Vatandaşlarımız bu tür teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor. bu girişlerde açık havada telefon tablet ve laptop olarak şarj edebilir aynı zamanda cihazın bulunduğu bölgelerde ücretsiz wi-fi hizmeti verilmektedir. öncelikle ilçe merkezinde çeşitli noktaları ve öğrencilerin yoğun olduğu noktaları tercih ediyoruz.Bu hizmetin tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu